Mit tehetünk Waldorf-diákból lett pedagógusként a Waldorf-iskolák következő 100 évéért? – Waldorf-alumni pedagógusok I. országos találkozója

Waldorf-alumni pedagógusok I. országos találkozója a magyar Waldorf-mozgalom 100. évfordulója alkalmából

Időpont: 2026. április 24. péntek 15:30-19:30

Helyszín: Göllner Mária Regionális Waldorf Gimnázium

Idén 100 éves a magyar Waldorf-mozgalom, ami egy jó alapot ad a vissza- és előretekintésre. Úgy gondoljuk, hogy ebben a munkában és a jövő Waldorf-iskoláinak építésében különleges szerepe lehet azoknak a pedagógusoknak, akik maguk is Waldorf-iskolába jártak. Ezért most egy új kezdeményezést hívunk életre, amelyben lehetőséget teremtünk arra, hogy az ország különböző pontjain élő, dolgozó Waldorf-diákból lett pedagógusok kapcsolódjanak egymással.

Első lépésként egy országos találkozót szervezünk, és különböző témákban műhelymunkákat indítunk a résztvevőkkel közösen, melynek eredményeiről a Waldorf-mozgalom 100. évfordulója alkalmából szervezett őszi ünnepi eseményen szeretnénk beszámolni a közösségnek.

Kiknek szól ez a találkozó?

Az eseményen azokat a volt Waldorf-diákokat szeretnénk összekapcsolni, akik:

  • jelenleg Waldorf-óvodákban, iskolákban dolgoznak (Waldorf-pedagógus végzettség nem feltétel)

  • pedagógus pályára készültek, esetleg tanítottak is Waldorf-intézményekben, de jelenleg más területen dolgoznak

  • különböző tanárképzésekre járnak, és a jövőben Waldorf-intézményekben szeretnének dolgozni.

Célunk, hogy a találkozón megszülető gondolatokat tettek kövessék majd és egy olyan országos Waldorf-alumni pedagógus hálózat formálódjon, amelyben hosszú távon is segítjük egymást és ami összekötő kapocsként működhet az intézmények között.

A találkozó tervét a csatolmányban találjátok!

Regisztráció: https://forms.gle/sotXPfYqK6WGs1Bx9

Várjuk a jelentkezéseket!

A szervező csapat:

Keleti Alexandra, Marosváry Dorottya, Molnár Blanka, Pethő Áron, Riegel-Buzási Fanni, Riegel Marcell