Jövendő – 100 éves a dráma és beszéd kurzus
Bennünk például él egy erős kép a lehetőségekről:
Mit lehet ezzel kezdeni? Ki lehet egészíteni, hozzáfűzni újabb képeket, részleteit kibontani,vagy átrendezni, megvalósító erőt vinni egyes területeibe. Konkrét információkat lehet megosztani, felvázolni lehetőségeket, a már létező tapasztalatokat elmondani. Ki lehet fejezni igényeket, célokká alakítani ideákat. Hozzátehető mindaz, amit mi még nem tudunk gondolni, mert Ti hozzátok majd magatokkal. Erre a közös alkotó folyamatra várunk tehát benneteket szombat délután.
Rudolf Steiner 100 éve tartott beszéd és dráma kurzusa az a forrás, amelyhez ezen az alkalmon vissza szeretnénk nyúlni. Az antropozófia világszemlélete, a Waldorf-pedagógia emberképe az, amelynek alapján gondolkodunk drámáról, beszédről, színházról. Ezért is terveztük úgy az ünnepet, hogy a péntek este és a szombat reggel az emlékezésé legyen.
Pénteken a Múltigéző verses esten két jövőbe látó alkotó gondolatainak találkozását élhetjük majd át. József Attila 1924-es verseiből (ekkor 19 éves fiatalemberről van szó) és az 1924-ben Dornachban járt Göllner Mária írásaiból idézünk. Az előadásba bekapcsolódnak majd azok a fiatal zenészek is, akik Thurnay Balázs segítségével a délutáni műhelymunka során készülnek megzenésített versekkel.
A szombat délelőttöt a Jelen-létnek szeretnénk szentelni. Itt az ünnepi megnyitó után a hétvége kezdeményezői beszélnek majd a beszéd és dráma impulzusáról, majd 9 olyan előadó következik 10-10 percben, akik a különböző életterületek drámával és beszéddel való kapcsolatát világítják meg, és adnak bevezető impulzust a Nyitott tér műhelymunkához.
A napot Örkény István: Pisti a vérzivatarban című művének előadása zárja majd. Már végzett és jelenlegi Waldorf-diákok készülnek lelkesen, július eleje óta, drukkoljatok, hogy minden összeálljon!
A színházi előadás után Művészkocsmával várunk benneteket, ahol reméljük, sok-sok üdítő baráti beszélgetésre kerülhet sor a nap lezárásaként.
Kedves Barátaink!
Most abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ez a program eljusson mindazokhoz, akiket érdekelhet. Gondolunk itt például alkotóművészekre, szervezőkre, tervezőkre, technikusokra, társművészetek szakembereire, továbbá e területek iránt érdeklődő vagy tanulmányaikat végző fiatalokra. Mindazokra is, akik szívükön viselik a kultúra jövőjét tanárként, szülőként, trénerként, támogatóként. A nyitott tér műhelymunka úgy igazán érdekes, ha legalább 100-an leszünk. Nagyon izgatottan várjuk, kik mozdulnak meg…
Kérlek, küldjétek tovább ezt az emailt intézményeiteknek és mindazoknak, akiket érdekelhet a hétvége, akiknek jövőjét érintheti a kezdeményezés. És természetesen gyertek el, jelenlétetekkel és gondolataitokkal támogassatok bennünket!
Az eseményre való jelentkezés linkje itt található:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeE_OFPQW_daNbBBvABJzOC1bh3nbLTqPT9EQTJ01fkQi0MgA/viewform
Ez az esemény nem ingyenes, de az árakat úgy igyekeztünk kikalkulálni, hogy mindenki számára elérhető legyen. Jelenleg mintegy 60 ember készül különböző feladatkörökben: szervezők, művészek, előadók, vendéglátók. Egy részüknek a munkáját szeretnénk díjazni, másik részük számára ingyenes belépést biztosítani. Úgy gondoljuk, a jövő feltétele, hogy a kultúra fenntartható legyen, és ennek része az alkotók megélhetése. Ha valakinek ez nem kifizethető, forduljatok hozzánk, igyekszünk megoldani!
Email címünk:
Köszönjük a figyelmeteket, és kérjük segítő közvetítéseteket és gondolataitokat a következő hetekben!
Mesterházy Mária és Révész Ildikó